DarkWarriors

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-08-28 01:56:31

BlackShadePL

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 7
Punktów :   

Hybryda

Wg mnie jest to najciekawsza klasa wśród wszystkich. Wszelkie oficjalne opisy o hybrydzie mówią: "Jest to postać posiadająca każde zdolności po trochu z pozostałych klas jednak sprawia to, że w żadnej dziedzinie nie są najlepsi". Otóż oznajmiam, że jest to nieprawdą Sam gram hybrydą i powiem, że hybryda na pvm (player versus mob, czyli w expieniu) jest lepsza od warriora wzdłuż i wszerz. Hybryda jak i healer posiadają heal który pozwala na znacznie dłuższe expienie i nie trzeba chodzić często na edytacje tak jak w przypadku warriora. Na pvp hybryda jak dla mnie jest najlepsza, mimo że jest do pokonania Na blood plain schemat jest taki:
hybryda bije warriora
warrior bije nukera
nuker bije warriora
(healera nie wymieniam bo na pvp jest najsłabszą klasą )

BUILD


Trzeba bez wątpienia powiedzieć, że dla hybrydy nadaje się tylko i wyłącznie str build. Pure str. Na początku czyli od OC1 do RL12 rozdajemy punkty tak, aby było nam wygodnie.
OC1 do RL12
DEX - tyle ile wymaga broń
CON - mniej więcej, aby mieć około 1800hp
WIS - na tym etapie dać 10, abyśmy mogli założyć relic
ESS - tutaj to już zależy od samego gracza, jak dla mnie za dużo nie powinniśmy dawać, przy wyborze klasy doprowadzić do stanu 25 ess na czysto
STR - cała reszta, dajemy na potęgę

UWAGA! Na RL12 robimy restart statystyk! po rozdaniu ich na nowo powinny one wyglądać tak:
FD1 +
DEX - tyle ile wymaga broń
CON - 8
WIS - 12
ESS - 8
STR - reszta

Zapewne wiele ludzi pomyśli: "Co za idiota z tego Niocha, 8 w ess i con !" Już wyjaśniam.
co do samego con: policzmy ile będziemy mieli con:
- con buff daje nam na 10chengu 31
- con relic na rc daje nam 9
- con relic na fd daje nam 12
- nasz głowny buff na 10 chengu daje nam 15
- mamy jeszcze 8 podstawowego
SUMA: wystarczająca ;P

OK. Dajemy w str str str, aż tu nagle napis "Cannot use chi points". Oznacza to, że osiągneliśmy maksimum (250 punktów na czysto). Ja osiągnąłem max str na poziomie SM4. Co dalej? podciągami ess i con do 14, pilnujemy dex'a, aby było go tyle ile broń wymaga. Właściwie w późniejszym stadium gry mozna podładować ess i con. Con na relic str - wracamy do preferowania sily.

RELICI


Ja osobiście preferuję relici czerwone, czyli musimy mieć więcej bad karmy niż good karmy, w tym celu będziemy musieli iść na blood plain i bić graczy ze swojej strefy. Przykładowo jesteśmy w klanie Wu-Tang, zatem należymy do white clans. Zatem musimy bić graczy z white clan z wyjątkiem innych Wu-Tang'ów bo się poprostu nie da Czyli bijemy beggarsów i shaolinów. Wchodząc na bp rozmawiamy z npc i klikamy check in w przypadku śmierci możemy się odrodzić odrazu na bp. Grzecznie mówimy trade bk i zabijamy jedną osobę, która później zabije ciebie, w ten sposób zdobywa się bad karmę.
Dlaczego nie relici niebieskie na good karmę? Dlatego, że relic nam daje potrzebny con oraz niepotrzebny wis podczas expienia, a tak wykorzystujemy maksymalnie statystyki które są nam potrzebne w danej sytuacji.

SKILLE


a) nuki(czary ofensywne):
- zaopatrzamy się w nuke posiadający paralyze (używamy poczas pvp)
- potrzebny będzie również nuke, który ma najwiekszy dmg spośród wszystkich (używamy podczas pvp)
- można również wziąć któryś z szybkich nuków albo ten który obniża defence lub ten który zadaje dodatkowe obrażenia (używamy podczas expienia do lurowania pojedyńczych mobów)

b) buffy:
- buff główny, który dodaje określoną liczbę do wszystkich atrybutów
- buff, który dodaje nam dodatkowe obrażenia, dodatkową obronę oraz con

c) walka:
Tutaj chcę zwrócić waszą uwagę na:
- bronie posiadający większy balance obniżają nasze rany (external wounds), największy balans posiadają rękawice. Sam używam rękawic i powiem, że nie otrzymuję ŻADNYCH ran.
- radzę nie używać skilli rodzaju smashing. Mimo tego, że maja duży dmg to powiem, iż kiedy ich NIE UŻYWAMY expimy znacznie szybciej.
- co do ataku charged (ten co się ładuje), to zrobicie jak chcecie, ja go osobiście nie używam.

PvP


Zaznaczam, że hybryda na pvp jest dobra dopiero na wysokim lvlu (jakieś GB)
Znajdując sie na bp i chcemy walczyć zawsze przed walką trzeba się odpowiednio przygotować:
- wkładamy w kieszenie relici z wis na miejsce reliców dających ess, aby mieć jak najwięcej wis.
- bierzemy cavity +5 do wis u NPC Hermit.
- szukamy jakiegoś maga lub healera, który zafunduje na buff do wis
- używamy naszych buffów (i ten głowny i do con)
* dlaczego wis? Hybryda walczy swoimi nukami. W walce wręcz nic nie wskóra. Tak więc nasze rękawice, topory, sztylety nie będą miały większego znaczenia. Zatem możemy założyć broń która daje na jakikolwiek bonus do wis. nawet gdyby bronią była włocznia z poziomu losing self a dawałaby bonus +3 do wisdom taka daje nam już większą przewagę.

Walcząc używamy nuków paralyze i z wysokim dmgem. Jeżeli uda nam się sparaliżować przeciwnika ciśniemy w niego nuke z dużym dmgem trzymając przy tym odpowiedni dystans. Nukera możemy pokonać tylko w walce wręcz zachodząc go z zaskoczenia, ale i to wydaje się złudne bo nuker zdązy nam uciec.

WYPOSAŻENIE (EQ)


a) na PvM
- Broń to zależy już od upodobania czy wybierzemy pięści czy szablę (w przypadku HD), inni mówią, że z szablą expi się szybciej i przy refinowaniu szabli dostajemy więcej dmgu z bonusu, używając pięści uchronimy się przed otrzymywaniem ran. Tak więc, wedle życzenia
- Pancerz/Spodnie: wg mnie najlepiej jest używać te, które dodają bonus do życia (można je posiąść z CoF)
- Buty: questowe (dające 10% speed)
- Czapka: również questowa
- Wristbands: jeżeli jesteśmy bogaci to możemy sobie pozwolić na te 150dmg+, ale to naprawdę duży wydatek.

b) na PvP
- Broń: staramy się o taką z bonusem do wis
- Pancerz/Spodnie: najlepiej takie, które dają bonus do szybkości, a jeżeli posiadają dodatkowe sloty to jets pięknie. Jeżeli nie posiadamy takowych wystarcza byle jakie, oby miały 2 sloty. (puste sloty wypełniamy ornamentami, które dają nam premię do szybkości -5% jeden - możemy je nabyć w pierwszej wiosce w Hangzhou / Nanchang)
- Buty: questowe (dające 10% speed)
- Czapka: również questowa
- Wristbands: tutaj lepszy pożytek będzie z questowych, które dają nam +80dmg & +80 chi kung dmg. A już zupełnym ideałem będą takie które dają nam 150 chi kung dmg i więcej posiadająca 2 sloty, które również wypełniamy ornamentami na szybkość).

ELIXIRY


Musimy zadbać o to, abyśmy wymaksowali wszystkie(wis oraz str są niemal najważniejsze)
lvl1 bierzemy, aż się wymaksują
lvl2 bierzemy, aż się wymaksują (czasami mogą być tak wredne, że nie chcą ejść na max, to bierzemy blood mushroom. (Najpierw blood mushroom, a następnie pijemy elixir. Pamiętajmy, że jeden blood mushroom możemy użyć tylko do jednego elixiru)
lvl3 bierzemy z blood mushroom
lvl4 bierzemy ze stone mushroom (niebieski)
lvl5 tego jeszcze nie brałem i nie wiem z czym to tzreba brać

Blood mushroom i stone mushroom możemy zdobyć w CoF lub kupić od innych graczy w Hefei (na serwerze Bardo cena blood mushroom waha się w granicach 350k, a stone mushroom w granicach 800k)

Build został sprawdzony przeze mnie i wg mnie jest to najlepsza droga do rozwoju hybrydy.
Pamiętaj! Hybryda powinien dbać o jak największy lvl swoich buffów i leczenia. Nie traćmy nerwów podczas ich treningu. O nuki niestety też musimy zadbać Jest to właśnie największy i chyba jedyny minus hybrydy - czas treningu i doprowadzenia go do doskonałości. Mimo tego naprawdę warto!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.admlazarski.pun.pl www.sercesmoka.pun.pl www.blackcherry.pun.pl www.wicie.pun.pl www.motolipno.pun.pl