DarkWarriors

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-08-28 01:52:12

BlackShadePL

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 7
Punktów :   

Wojownik

Warrior
Ostatnio zastanawiałem się trochę nad profesją Warriora. Postać wybitnie chybiona, na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Powodów jest kilka:
-Nie potrafi się leczyć, co oznacza, że musi często medytować.
-2chi points/ 1 ess stat. VE, które może nie jest mu tak potrzebna jak np Nukerowi, jednak potrzebna jak każdemu do walki. Przez to ograniczenie ciężko otrzymać zadowalającą jej ilość.
-Nie ma buffów. Te pseudobuffy, które posiada (bonusik do dmg, +crit/-def, +def/-speed) to właściwie nic.
-Broń jest jego główną siłą. Dlatego musi być możliwie najlepsza, co zjada sporo pieniędzy.

Zaletami warriora są:
-Smashe. Cała masa smashy. Jedne od bleeda, inne spowalniają, jeszcze inne zadają kosmiczny dmg.
-DMG. Zaraz po nukerze mają najwyższy dmg. Właściwie, to gdyby wziąć jeszcze pod uwagę czas, to zabijają mobki znacznie szybciej niż nukerzy (bo castowanie czaru trochę trwa, a w tym czasie spokojnie woj może wpakować 2-3 smashe i po mobku).
-Są świetni do bicia bossów.
-Warrior to jedna z 2 liczących się klas na PvP*.


Teraz sprawa bulidów. Większość ma Str bulid, ponieważ Dex sux Racja - lvlowanie Dex bulidem jest (na wyższych poziomach) straszne. Jednak stwierdziłem, że to Dex bulid jest odpowiedniejszy dla Warriora. Dlaczego? Z powodów wyżej wymienionych. Wszystkich. Oto jakie są ogólne założenia mojego warriora:


1. Dex build.
Po pierwsze, lepszy na PvP. Po drugie, wcześniej możemy zacząć bawić się z bossami, częściej będziemy ich trafiać i niemal każdy hit będzie critem, czyli szybciej padnie.


2. Party.
Niestety. Ten warrior bez party w postaci healera/hybrydy nie da rady. I to jest najsłabszy punkt warriora. Ogólnie szukamy jakiegoś kumpla, który będzie healerem/hybrydą i nasze życie spędzamy razem z nim. Dobrze jest mieć brata/siostrę (jak ja) w podobnym wieku (jak ja), który/która też gra w 9D (niestety nie jak ja ) ew. dobrego kumpla/kumpelę. Expienie nie jest skomplikowane: walczymy, jak warriorowi braknie hp, to przybiega lekarz i go leczy. Party na shared jest całkiem niezłym pomysłem - warrior szybciej zdobywa exp i w ten sposób odwdzięcza się lekarzowi. Jednak nie mam tu na myśli party znanego z innych gier - warrior, który tylko expi i healer, który tylko go leczy. Taki tandem nie sprawdzi się za dobrze.


3. Build.
Dex. Są dwie opcje:
-utrzymujemy stałą różnicę między dexem, a str wynoszącą na lvlach RC 30, RL 40 i tak dalej (nie wiem jak to będzie działać To tylko takie przybliżone wartości).
-Odwrotność Str builda - Str pod broń, Dex reszta. Wydaje mi się lepszy, bo tworzymy specjalistę.
Po wymaksowaniu dex dajemy w Cons.


4.Equip
Tu sprawa indywidualna - to nie diablo, że mamy masę różnych przedmiotów dodających różne statystyki. Ubranka pod hp, buciki speed, albo te questowe z hp. Tu nic nowego się nie wymyśli. W każdym razie nie kupujemy ubranek pod speed Jedyną rzeczą wspólną dla każdego woja jest to, o czym już wspomniałem - najlepsza możliwa broń. Ale nie chodzi, tu o robienie sobie miecza +9 na GC. Z umiarem. No chyba, że ktoś kąpie się w BE


5. Klan
Tu też sprawa indywidualna, ale postaram się opisać wady i zalety każdego:

    Heavenly Demon.
    Zalety:
    -Clan relic +3 dex
    -Nietrudno o broń
    Wady:
    -Drogi.
    -Brak protectiona



    The League of Beggars
    Zalety
    -Clan relic +3 Cons
    -Stosunkowo łatwo o broń
    -Protection dodający hp
    -Tani
    Wady:
    -Niski dmg broni



    Sacred Flower
    Zalety
    -Clan Relic +3 dex
    -Protection dodający dodge
    -Tani
    Wady
    -Bardzo niski dmg broni
    -Tylko postacie female (dla nie to akutar wadą nie jest..)
    -Ciężko o dobrą broń



    Brotherhood od Thieves
    Zalety
    -Protection dający brakujący nam def
    -Tańszy od HD
    -Nietrudno do dobrą broń.
    -Największy dmg broni
    -Clan relic dający +3 str. (str zawsze się przyda)
    Wady
    -Clan relic dający +3 str. (gramy dex bulidem, więc tak sobie)
    -Droższy od LoB i SF.
    -Otrzymujemy bardzo dużo Ew



    Wu-Tang
    Zalety
    -Nietrudno o broń
    -Niezgorszy dmg broni.
    -clan relic +3 ess (ess jest deficytowym atrybutem u warriora)
    Wady
    -Drogi
    -brak protectiona
    -clan relic +3 ess (są lepsze)



    Shaolin
    Zalety
    -Prawie największy dmg broni
    -Protection +Ar
    -Nie jest trudno o broń
    -Clan relic +3 ess (ess jest deficytowym atrybutem u warriora)
    Wady
    -Otrzymujemy dużo EW
    -Clan relic +3 ess (są lepsze)
    -Mogą być małe problemy z bronią
    -Tylko postacie Male



Tabelka z dmg broni
Ogólny wniosek jest taki, że Axe = Spear > Polearn > Sword = Saber > Staff > Wheels > Dagger = Gloves
Na razie to tyle.


Jest to bardzo teoretyczna wersja warriora, jednak poparta ogólnym doświadczeniem w grze i wieloma różnymi spojrzeniami na warriora (wnioskami z innych strategii na warka). I tu też pojawia się pytanie do Was, warriorów, zwłaszcza tych doświadczinych w graniu swoimi postaciami: co sądzicie o tych teoretycznych przemyśleniach? Powiem, że w party z 2 healerami, 1 hybrydą (ja) i 6 warriorami expiło się naprawdę świetnie (wszystkim) na FD2 (jedyny minus, to chat zaspamowany podziękowaniami ).


*Nie oszukujmy się. Na PvP są Nukerzy niszczący wszystkich i Warriorzy niszczący nukerów Hybrydy są urozmaiceniem, żeby warriorzy mieli się na baczności, ale nukerów nie pobiją.


Stwierdziłem, że nie ma co się wymądrzać i trzeba pograć warriorem, żeby coś wiedzieć. Co prawda RL to nie jest jakiś wyczyn, ale dało mi to przynajmniej jako takie pojęcie o tej klasie.
Wiele osób pyta się "ale jakie dać staty na początek?" To opiszę mój build, którym całkiem nieźle mi się grało. Oto co należy zrobić po resecie na OC1:
krok 1. Kupujesz broń na swój lvl.
krok 2. powiedzmy z 12 w ess i 20-24 w cons
krok 3. dex pod broń.
krok 4. patrzysz ile zostało pkt.
krok 5. 1/3 z tego (zaokrąglając w dół) pakujesz w dex, reszta w str.

Potem pakujemy głównie w str, ale nie zapominamy o dexie i raz na jakiś czas (powiedzmy co 3-4lvle) 1-2 pkt w cons. Dex powinien być nie pod broń, tylko trochę mniej niż str.
Różnica między str i dex na poszczególnych lvlach powinna wynosić wg. mnie około:
OC - 20-25
RC - 30-35
RL - 40-50
FD - 50-60
SM -60-70
GB - 70-80
EC - 80-90
FC - 90-100

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wicie.pun.pl www.sercesmoka.pun.pl www.blackcherry.pun.pl www.admlazarski.pun.pl www.motolipno.pun.pl